ONZ wzywa banki centralne do obniżenia stóp procentowych
Organizacja Narodów Zjednoczonych wyraziła poważne zaniepokojenie wysokimi stopami procentowymi i wezwała banki centralne do zaprzestania podwyżek stóp procentowych. Według ONZ dalsze podwyżki stóp procentowych mogą doprowadzić do kryzysu finansowego jeszcze gorszego niż ten z 2008 r. W obliczu trwającej wojny na Ukrainie i rosnących kosztów żywności i energii ONZ przewiduje, że jedna trzecia świata może wkrótce wejść w recesję.
Z tego powodu, Rezerwa Federalna prawdopodobnie wdroży ekspansywną politykę pieniężną w nadchodzących miesiącach. Wymagałoby to obniżenia stóp procentowych w celu pobudzenia wzrostu gospodarczego, co mogłoby również doprowadzić do odnowienia rynku kryptowalut.
Rynek pracy i stopy procentowe Rezerwy Federalnej
Jednym z czynników, który mógłby powstrzymać Rezerwę Federalną przed obniżeniem stóp procentowych, jest stan rynku pracy w USA. Fed musiałby zobaczyć spadek zatrudnienia, zanim wstrzymałby podwyżki stóp procentowych. Jego celem jest zrównoważenie rynku pracy, a na podstawie ostatnich raportów Rezerwa Federalna może nie zaprzestać podnoszenia stóp procentowych do marca 2023 r.
Rosnące wskaźniki adopcji kryptowalut
Podczas gdy działania Rezerwy Federalnej mogą odegrać kluczową rolę w cenach kryptowalut, istnieją inne czynniki przyczyniające się do potencjalnego wzrostu kryptowalut. Jednym z tych czynników jest rosnąca adopcja kryptowalut w sektorze Fintech. Na przykład, PayPal obsługuje teraz wpłaty i wypłaty kryptowalut w portfelach osobistych, a Robinhood planuje uruchomić portfel bez depozytu do końca 2022 roku; obecnie testowana jest wersja beta.
Niskie opłaty i szybkie transakcje zwiększają wykorzystanie kryptowalut
Wraz z poprawą opłat transakcyjnych i czasu transferu, więcej osób i firm prawdopodobnie przyjmie płatności kryptowalutowe. Kryptowaluty takie jak Solana i Cardano oferują natychmiastowe rozliczanie transakcji, w przeciwieństwie do dłuższych czasów weryfikacji w przypadku kart Visa i MastercardTe kryptowaluty wiążą się również z minimalnymi opłatami za przelewy, co czyni je atrakcyjnymi zarówno dla konsumentów, jak i firm.
Malejące zaufanie do banków napędza adopcję kryptowalut
Innym czynnikiem napędzającym adopcję kryptowalut jest rosnąca nieufność do tradycyjnych instytucji finansowych. Ostatnie wydarzenia uwypukliły niewiarygodność banków i innych firm. Na przykład PayPal niedawno zaktualizował swoją politykę użytkownika, aby nakładać na klientów grzywny w wysokości 25,000 XNUMX USD za rozpowszechnianie dezinformacji online. Kryptowaluty nie mogą egzekwować takich zasad ze względu na ich zdecentralizowaną naturęi to jest jeden z powodów, dla których ludzie coraz częściej odchodzą od scentralizowanych systemów bankowych, które często prowadzą do kryzysów finansowych.
Halving Bitcoina 2024
Następne halving bitcoina ma nastąpić na początku 2024 roku. Pierwszy halving w 2012 roku skutkował wzrostem ceny o ponad 7000%, a halving z 2016 roku przyniósł wzrost ceny o 2800%. Halving w 2020 r. doprowadził do wzrostu cen o 600%Halving zmniejsza podaż Bitcoinów, a ponieważ popyt zazwyczaj pozostaje stały, cena Bitcoinów ma tendencję do wzrostu.