Prezydent Biden podpisuje historyczne rozporządzenie wykonawcze dotyczące kryptowalut
Data: 26.01.2024
Rozporządzenie wykonawcze prezydenta Bidena w sprawie kryptowalut oznacza historyczny krok W marcu 2022 r. prezydent Joe Biden podpisał rozporządzenie wykonawcze skupione na kryptowalutach, co oznaczało pierwszy poważny krok Białego Domu w celu zajęcia się sektorem walut cyfrowych. To rozporządzenie wykonawcze określa ujednolicone podejście dla agencji rządowych, w tym Departamentu Skarbu, do opracowywania polityk i regulacji dotyczących kryptowalut. CryptoChipy zagłębia się w ten przełomowy moment i jego implikacje dla świata kryptowalut.

Kluczowe elementy rozporządzenia wykonawczego

Rozporządzenie wykonawcze ma na celu ocenę ryzyka i korzyści kryptowalut. Nakazuje agencjom federalnym zapewnienie zgodności przepisów dotyczących kryptowalut z przepisami międzynarodowych sojuszników USA i nakazuje Radzie Nadzoru nad Stabilnością Finansową zbadanie potencjalnych ryzyk finansowych. Środki w rozporządzeniu koncentrują się na kilku kluczowych obszarach:

  • Ochrona konsumentów i inwestorów
  • Stabilność finansowa
  • Zapobieganie nielegalnej działalności
  • Konkurencyjność USA na arenie międzynarodowej
  • Włączenie finansowe
  • Odpowiedzialna innowacja

Rozporządzenie kładzie nacisk na ochronę konsumentów i inwestorów przed oszustwami i cyberatakami, które nasiliły się wraz ze wzrostem popularności kryptowalut. Ponadto podkreśla potrzebę zajęcia się wpływem wydobywania kryptowalut na środowisko i wzywa do innowacyjnych rozwiązań w celu zmniejszenia śladu węglowego.

Skup się na cyfrowej walucie banku centralnego (CBDC)

Rozporządzenie wykonawcze priorytetowo traktuje również zbadanie rozwoju emitowanej przez rząd Central Bank Digital Currency (CBDC), szczególnie gdy Chiny rozwijają własną CBDC. Ten ruch podkreśla wysiłki USA na rzecz utrzymania konkurencyjności w globalnym systemie finansowym.

Wpływ konfliktu rosyjsko-ukraińskiego na kryptowaluty

Czas wydania dekretu wykonawczego zbiega się ze wzmożoną globalną uwagą na kryptowaluty z powodu konfliktu rosyjsko-ukraińskiego. Ukraina otrzymała ponad 50 milionów dolarów darowizn w kryptowalutach na wsparcie swoich wysiłków obronnych. Środki te zostały wykorzystane na nieśmiercionośne dostawy, takie jak kamizelki kuloodporne, żywność i paliwo. Co godne uwagi, Ukraina badała również wykorzystanie NFT do finansowania swoich sił zbrojnych, pozyskując 6.7 miliona dolarów za pośrednictwem NFT flagi ukraińskiej utworzonego przez UkraineDAO.

Jednak pojawiły się obawy, że Rosja może potencjalnie używać kryptowalut, aby ominąć sankcje. Doprowadziło to do wzmożonej kontroli rynku kryptowalut i zwiększonej zmienności, przy czym Bitcoin wahał się między 35,000 40,000 a 3,000 XNUMX USD, a Ethereum handlował poniżej XNUMX USD.

Obawy dotyczące cyberbezpieczeństwa

Departament Skarbu USA doradził firmom kryptowalutowym wzmocnienie środków cyberbezpieczeństwa w świetle obaw, że Rosja może przeprowadzić cyberataki w odwecie za sankcje. Eksperci przestrzegają inwestorów przed podejmowaniem pochopnych decyzji finansowych w oparciu o wahania rynku lub panikę informacyjną.